Budowa siłowni plenerowej w parku Hadriana

Numer projektu: Plakat: POBIERZ

Stworzenie siłowni plenerowej (4 podwójne urządzenia) w Parku Hadriana znajdującego się pomiędzy ul. Wspólną a ul. Karniszewicką.

Celem projektu jest przede wszystkim integracja społeczna oraz wzrost aktywności fizycznej mieszkańców miasta. Siłownia znajdowałaby się obok placu zabaw dla dzieci, co ma zachęcić rodziców oraz babcie/dziadków/innych opiekunów do ruchu na świeżym powietrzu. Opiekunowie zamiast siedzieć na ławce mogą aktywnie spędzić czas. Codzienny, nawet niewielki wysiłek fizyczny wpływa bowiem pozytywnie na polepszenie stanu zdrowia i poprawę układu krążenia. Z obserwacji na innych siłowniach wynika, że siłownie "pod chmurką" cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców w różnym wieku - z urządzeń korzystają zarówno dzieci, dorośli, jak i osoby starsze. Ruch to zdrowie, zatem zwiększajmy ilość takich miejsc ogólnodostępnych w Pabianicach!

Szacunkowy koszt realizacji zadania: 77.300 zł

W tym m.in. koszty:
- mapy do celów projektowych,
- syntetycznej nawierzchni bezpiecznej z płyt SBR 120 m2,
- urządzeń (4 podwójne urządzenia montowane na pylonie: przykładowo pylon 1 - wyciąg górny+ krzesło do wyciskania, pylon 2 - orbitrek +narciarz, pylon 3 - motyl + rower, pylon 4 - wioślarz+prasa nożna),
- ławki parkowej,
- stojaka na min. 3 rowery,