Dzień nauki i zabawy dla każdego

Numer projektu: 008 Wnioskodawca: Dorota Dzikowska Plakat: POBIERZ

Dzień nauki i zabawy dla każdego – to zadanie ukierunkowane na rozwój mieszkańców naszego miasta i poprawę jakości ich życia. Ma na celu:
zaspokojenie/rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie wybranych zagadnień z obszaru nauk humanistyczno-społecznych i przyrodniczych, a w tym:
- prezentację eksperymentów, pokazów z zakresu fizyki, chemii, robotyki
- wykłady (z degustacją) na temat zdrowego odżywiania się
- wykłady dla babć i dziadków oraz wykłady dla rodziców o skutecznej komunikacji, więziach międzypokoleniowych, ciekawostkach związanych z wychowaniem dzieci i młodzieży.

Wymienione cele zostaną osiągnięte poprzez wykonanie działań z udziałem firm edukacyjnych i specjalistów ze wskazanych dziedzin wiedzy, z odpowiednim podziałem na grupy wiekowe:
- zajęcia dla babć i dziadków
- zajęcia i pokazy dla nastolatków
- pokazy i zabawy dla dzieci do 10 lat
- wykłady dla rodziców.
Całość jest planowana 2 marca 2018 r. od 13:00 do 19:00.
Niniejszy projekt jest unikalną – w skali i warunkach naszego miasta – możliwością poznania i skorzystania z wiedzy naukowej w atrakcyjny, efektowny i pożyteczny sposób.

Dzień nauki i zabawy dla każdego planowany jest na początku marca 2018 r. w godzinach 13:00-19:00. Z atrakcji przewidzianych w tym dniu może skorzystać cała lokalna społeczność (dorośli w każdym wieku, młodzież, dzieci), która zainteresowana jest nauką przez zabawę, ciekawostkami naukowymi, eksperymentami, oraz ci wszyscy którzy pragną wzbogacić swoją wiedzę np. z zakresu nauk przyrodniczych i humanistyczno-społecznych.

Reklama, informacje: ok. 2000 zł
Dekoracje, plakaty: 3540 zł