Chodnik na Podmiejskiej

Numer projektu: Plakat: POBIERZ

Budowa chodnika we wschodniej części ul. Podmiejskiej na długości od przejazdu kolejowego do planowanej zajezdni autobusowej. Położenie chodnika wzdłuż ul. Podmiejskiej jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców tej ulicy a także całego osiedla Klimkowizna, w tym głównie dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.
Jest to ulica dojazdowa do osiedli mieszkaniowych, które stale się rozbudowują. Jest na niej bardzo duży ruch. Obecnie brak chodnika sprawia, że mieszkańcy korzystają z jezdni aby dostać się do szkoły, pracy, czy pobliskiej kaplicy. Szczególnie rano i wieczorami, oraz porą zimową osoby poruszające się po ruchliwej ulicy Podmiejskiej są narażone na grożące im niebezpieczeństwo ze strony coraz większego ruchu samochodów. Dotyczy to przede wszystkim dzieci idących i powracających ze szkoły. Także osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach muszą korzystać z jezdni.
W niedługim czasie planowane jest przedłużenie kursowania autobusu nr.2 wzdłuż ul. Podmiejskiej co jeszcze bardziej zwiększy zagrożenia. Jako mieszkańcy tej ulicy obawiamy się, że brak chodnika doprowadzi kiedyś do tragedii. Obecny stan zagraża naszemu bezpieczeństwu a realizacja projektu znacząco by ten stan poprawiła.

Szacunkowy koszt realizacji zadania: 200.000 zł