Budżet Obywatelski Miasta Pabianic

Ideą budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic jest zwiększenie partycypacji mieszkańców w wydatkowaniu środków publicznych.

Budżet obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, w którym pabianiczanie decydują o tym, jak spożytkować 1 000 000 złotych – specjalnie na ten cel wydzieloną część z budżetu naszego miasta.

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące np. organizacji imprezy kulturalnej, wybudowania siłowni plenerowej, stworzenia ścieżki rowerowej, czy upiększenia skweru. Ważne, aby zadania wpisywały się w katalog zadań własnych gminy oraz aby nieruchomość, na której planujemy zadanie, była własnością Miasta.

W tegorocznej edycji, na wniosek Mieszkańców, propozycje zadań mogą dotyczyć również nieruchomości pozostających w dyspozycji miejskich jednostek organizacyjnych np. schroniska, szkół czy przedszkoli, pod warunkiem, że zadanie będzie dostępne dla ogółu mieszkańców, a zasady z jego korzystania zostaną zaakceptowane przez właściciela terenu (Prezydenta Miasta Pabianic) oraz dysponenta terenu (kierownika jednostki).

Najważniejsze daty budżetu obywatelskiego na 2018 rok:

  • od 13 czerwca do 17 lipca 2017 r. – zgłaszanie formularzy wniosków z propozycjami projektów zadań, warsztaty konsultacyjne dla mieszkańców,
  • do końca sierpnia 2017 r. – analiza formalna i merytoryczna złożonych formularzy oraz ogłoszenie listy zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie,
  • do 7 września 2017 r. – czas na odwołanie się wnioskodawców od wyników weryfikacji analizy formularzy,
  • 3-16 października 2017 r. – głosowanie, w tym piknik wnioskodawców z możliwością oddawania głosów,
  • do 20 października 2017 r. – ustalanie wyników głosowania i ogłoszenie zwycięskich zadań
  • w III edycji budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic.
Szczegółowe informacje dotyczące III edycji budżetu obywatelskiego dostępne są tutaj.

Załączniki

Udostępnij ten artykuł

Komentarze