Remont świetlicy Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów

Koszt realizacji: 181 333 zł

Świetlica klubowa jest dostępna dla mieszkańców w godzinach funkcjonowania klubu tj. 9:00-22:00 w dni robocze, w sobotę 10:00-14:00. Przekrój osób korzystających ze świetlicy jest bardzo szeroki poczynając od dzieci a kończąc na seniorach. Głównie służy do nauki gier umysłowych tj. szachów, warcabów i brydża sportowego. Jest miejscem nauki, treningów i rozgrywania zawodów w/w dyscyplinach – Mistrzostwa Pabianic w szachach i brydżu oraz Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w brydżu sportowym.

Klub prowadzi działalność w 7 dyscyplinach sportowych zrzeszających ok. 500 osób, głównie dzieci i młodzież. Obiekt klubowy służy nie tylko członkom klubu PTC, ale również mieszkańcom Pabianic. Świetlica klubu PTC, która została wybudowana na początku lat 70-tych jest obiektem niefunkcjonalnym, zniszczonym upływem czasu, o nieatrakcyjnym wystroju. Na świetlicy prowadzone są zajęcia sekcji szachów i brydża. Chcielibyśmy, aby nasze dzieci i młodzież uczyła się i spędzała czas w estetycznych i bezpiecznych pomieszczeniach. Wymiana zdezelowanych mebli, regałów grożących zawaleniem, nieprzesuwalnych szklanych przegród w gablotach z trofeami, wymiana oświetlenia, podłóg oraz zabezpieczenie poręczy (trzymanie się poręczy grozi obecnie pokaleczeniem rąk) – to najpilniejsze prace, które pomogą naszym dzieciom i młodzieży spędzać czas w cywilizowanych warunkach. Liczne uroczystości klubowe oraz spotkania z delegacjami zagranicznymi, władzami samorządowymi oraz z rodzicami prowadzone w tak niekomfortowych warunkach są powodem zażenowania dla władz klubu. Drugim aspektem remontu świetlicy jest urządzenie stałej wystawy trofeów klubowych, które w większości są zmagazynowane w kartonach, a szkoda,bo posiadamy niezwykle cenne eksponaty tj. medale, puchary, dyplomy i zdjęcia od początku XX wieku, aż po dzień dzisiejszy. Zarząd w związku z niedawno obchodzonym jubileuszem 110 lecia PTC zarchiwizował i uporządkował zasoby klubu. Jesteśmy klubem o bogatej i długiej historii. Nasze pamiątki to długa i wspaniała historia nierozerwalnie związana z Pabianicami. Nasza ekspozycja pamiątek mogłaby młodym mieszkańcom Pabianic służyć jako pomoc dydaktyczna w poznawaniu historii naszego miasta. Warto ocalić od zapomnienia i chwalić się takim dorobkiem niespotykanym nawet w historii naszego kraju.

Wydział odpowiedzialny: Wydział Inwestycji i Eksploatacji

Stan realizacji: Zadanie zostało zrealizowane. Oficjalne otwarcie świetlicy odbyło się 13 grudnia 2018 r.