Rusza III edycja Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Pabianic

Konsultacje społeczne dotyczące wydzielonej części budżetu Miasta Pabianic na 2018 rok, zwanej dalej budżetem obywatelskim, zostaną przeprowadzone w okresie od maja do 20 października 2017 r.W konsultacjach mogą brać udział mieszkańcy Miasta Pabianic, którzy w roku głosowania na zadania do budżetu obywatelskiego ukończą 16 lat i przebywają na terenie Miasta z zamiarem stałego pobytu.
Przewidywana wysokość środków przeznaczonych na realizację zgłoszonych zadań wynosi 1.000.000 mln złotych, a maksymalna kwota przeznaczona na realizację pojedynczego zadania wynosi 200.000 zł brutto.

Uwaga! Zmiana: W ramach budżetu obywatelskiego mogą być zgłaszane zadania, które dotyczą nieruchomości pozostających w dyspozycji jednostek organizacyjnych Miasta pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody dysponenta terenu, pisemnym zapewnieniu o ich ogólnodostępności dla mieszkańców oraz pisemnej zgodzie właściciela i dysponenta terenu na proponowane zasady korzystania z efektów zrealizowanego zadania.

Harmonogram budżetu obywatelskiego na 2018 rok:

1) maj - październik 2017 r. – kampania informacyjno-edukacyjna,

2) od 13 czerwca do 17 lipca 2017 r. – zgłaszanie formularzy wniosków z propozycjami projektów zadań, warsztaty konsultacyjne dla mieszkańców,

3) do końca sierpnia 2017 r. – analiza formalna i merytoryczna złożonych formularzy oraz ogłoszenie listy zadań zweryfikowanych pozytywnie i negatywnie,

4) do 7 września 2017 r. – czas na odwołanie się wnioskodawców od wyników weryfikacji analizy formularzy,

5) do 20 września 2017 r. – czas na rozpatrzenie wniesionych odwołań,

6) do 22 września 2017 r. – publiczne losowanie miejsc na liście zadań oraz podanie listy do publicznej wiadomości,

7) 3-16 października 2017 r. – głosowanie, w tym piknik wnioskodawców z możliwością oddawania głosów,

8) do 20 października 2017 r. – ustalanie wyników głosowania i ogłoszenie zwycięskich zadań
w III edycji budżetu obywatelskiego dla Miasta Pabianic.
Szczegółowe informacje dotyczące III edycji budżetu obywatelskiego dostępne są tutaj.