Błagamy o drogę do Cmentarza, lepsza Wierzbowa - Żabia to tylko 200 m

Numer projektu: 024 Wnioskodawca: Tomasz Morzyszek Plakat: POBIERZ

Błagamy, tak bardzo potrzebny jest króciutki odcinek drogi do Cmentarza od strony piasków, ulica Wierzbowa i Żabia które, wiecznie z dziurami, w święto 1 listopada wypełnione są kałużami. Wciąż w błocie idziemy na cmentarz. Przeprawiamy się niczym "trawersi wytaczający nowy szlak", by dojść do naszych zmarłych. Jak na OffRoad wyjeżdżający kierowcy podczas rajdu Dakar, próbujemy samochód zaparkować pod Cmentarzem, pokonując wielkie górki i dziurki, niszcząc sobie zawieszenie i wypróbowując w naszym Cinquecento napęd na tylną oś. Celem tego zadania jest wybudowanie równej nawierzchni na 240 metrowym odcinku podjazdowym pod Cmentarz (są to kawałki ulic Wierzbowa i Żabia). Chcemy by nawierzchnia była wykonana choćby z kostki, może być z asfaltu, byle była równa i bezpieczna dla tak zwanej "suchej nogi". Od Lat każdy z Nas kto podjeżdża od tej strony pod cmentarza, zastanawia się, jak to nikt w MIEŚCIE tego nie widzi. Odcinek jest na tyle krótki, że finansowo nie zrujnuje miasta, przykładowe koszty wyznaczyłem na podstawie "porównywarek kosztów" które są podłączane do stron o budżetach obywatelskich w innych miastach (ten pomysł proponuje skopiować na naszą stronę BO). Każdy mieszkaniec miasta zauważy, jak ważny kawałek drogi jest w mieście zrobiony. Może na chwile ktoś pochwali nasze władze, za to że wspaniale zadbali o buty i auta mieszkańców. Atrakcją będzie dla nas dojście do cmentarza suchą nogą, bez obawy, że następnym przystankiem jest mechanik naszego auta.

Nawierzchnia z kruszywa x 240 m długości x 3,5 m szer: 193200 zł

Suma: 193200 zł