Komunikat:
8791 pabianiczan wzięło udział w głosowaniu w ramach V edycji budżetu obywatelskiego. To wynik o ponad 3000 większy względem poprzedniej edycji. 8475 osób zagłosowało przez Internet, a 316 drogą tradycyjną. Mieszkańcy wybrali 6 spośród 16 projektów.

Ogólnodostępny plac zabaw na terenie SP17 w Pabianicach

Punktów: 1595
Numer projektu: 13 Plakat: POBIERZ
Opis

Ogólnodostępny plac zabaw wykonany ma być na aktualnym boisku (placu) asfaltowym znajdującym się na terenie SP17 w Pabianicach (ul. Nawrockiego 7, dz. nr ewid. 25/9. obręb p-14). Obecnie plac asfaltowy posiada wymiary w rzucie 29,10 m x 14,30 m. Plac zabaw będzie posiadał wymiary w rzucie 25,0 m x 12,0 m.

Na terenie placu zabaw projektowane są m.in. następujące urządzenia: jeden zestaw składający się ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, wieży z drabinką, przeplotni linowej lub łańcuchowej, drabinki krzyżakowej; karuzela, huśtawka tradycyjna, huśtawka ważka, bujak, równoważnia. Oprócz tego proponuje się również stół do tenisa stołowego. Ponadto korzystając z doświadczenia oraz jak starczy miejsca można by było zapewnić na nawierzchni namalowane gry typu: "Chłopek", "Klasy" lub inne miejsce do zabawy (np. fala-wąż z cyframi). Całość ma być wykonana na podłożu syntetycznym. Oprócz tego wokół placu zabaw projektuje się ławki (2-4 szt.) i kosze na śmieci (2 szt.).

Celem realizacji zadania jest zapewnienie atrakcji dla najmłodszych dzieci uczęszczających do SP NR 17 (w czasie przerw jak i na lekcjach wf oraz podczas pobytu w świetlicy), jak i społeczności lokalnej zamieszkującej okoliczne bloki. W pobliżu SP NR 17 znajdują się obecnie dwa place zabaw w zasobach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jednakże ich wyposażenie nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb mieszkańców pobliskich bloków. Uzasadniam swój projekt również faktem, iż w pobliżu SP NR 17 znajdują się dwa przedszkola miejskie. W trakcie zajęć dzieci wraz ze swoimi wychowawcami mogłyby również korzystać z tego placu zabaw.

Lokalizacja

SP nr 17, ul. Nawrockiego 7

Plac zabaw będzie dostępny nie tylko dla uczniów szkoły SP17, ale również dla mieszkańców okolicznych bloków. Dostępność dla wszystkich w godzinach 8:00-18:00 (pon.-pt.) oraz 10:00-16:00 (sob.-ndz.). Plac zabaw nie będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ponadto nie przewiduje się innych ograniczeń w dostępie do obiektu.

Szacunkowy koszt realizacji

Przewidywany całkowity koszt projektu: 250 000 zł

Elementy wyposażenia placu zabaw (z robocizną)
Podłoże syntetyczne (wraz z robocizną)
Otoczenie placu zabaw (ławki, kosze na śmieci, trawnik)

Inne projekty