Komunikat:
8791 pabianiczan wzięło udział w głosowaniu w ramach V edycji budżetu obywatelskiego. To wynik o ponad 3000 większy względem poprzedniej edycji. 8475 osób zagłosowało przez Internet, a 316 drogą tradycyjną. Mieszkańcy wybrali 6 spośród 16 projektów.

Oświetlenie w Parku Wolności

PROJEKT ZWYCIĘSKI
Punktów: 2254
Numer projektu: 11 Plakat: POBIERZ
Opis

Park Wolności od lat jest miejscem rekreacji, wypoczynku, a także alternatywą dla tych, którzy amatorsko uprawiają różne dziedziny sportu. Park jest dostępny dla wszystkich mieszkańców bez względu na porę dnia. Wśród zieleni można spotkać osoby uprawiające bieganie, Nordic Walking, jogę, jazdę na rowerze. Niestety w godzinach wieczornych aktywność w Parku jest ograniczona ze względu na brak oświetlenia głównej alejki.

Nasz projekt zakłada zaprojektowanie oraz wykonanie latarni wzdłuż alei głównej w Parku Wolności. Dałoby to możliwość korzystania przez mieszkańców z parku wtedy kiedy zapada zmrok. Szczególnie podczas miesięcy jesiennych i zimowych. W dużej mierze Park stałby się miejscem bezpieczniejszym nie tylko dla osób uprawiających sport, ale dla tych, którzy spacerują, czy odwiedzają park z dziećmi.

Stan realizacji: w dniu 9 października 2020 r. podpisano umowę z wykonawcą na realizację ww. projektu.

Lokalizacja

Park Wolności, główna aleja w parku
Park dostępny jest dla wszystkich mieszkańców bez ograniczeń czasowych

Szacunkowy koszt realizacji

Przewidywany całkowity koszt projektu: 250 000 zł

Projekt
Wykonanie

Inne projekty