Komunikat:
8791 pabianiczan wzięło udział w głosowaniu w ramach V edycji budżetu obywatelskiego. To wynik o ponad 3000 większy względem poprzedniej edycji. 8475 osób zagłosowało przez Internet, a 316 drogą tradycyjną. Mieszkańcy wybrali 6 spośród 16 projektów.

Statek MS Mikołaj Kopernik – budujemy plac zabaw

Punktów: 537
Numer projektu: 04 Plakat: POBIERZ
Opis

Budowa statku - placu zabaw dla dzieci (MS Mikołaj Kopernik - nawiązując do patrona szkoły, która obchodzi 30-lecie istnienia). Miejsce docelowe to wewnętrzny dziedziniec szkoły, plac dotychczas niewykorzystany w pełni i dość zdegradowany, z którego bardzo często korzystają uczniowie wychodzący na zewnątrz budynku podczas przerw szkolnych.
Plac zabaw przyczyniłby się do uatrakcyjnienia dzieciom wolnego czasu, a także poszerzyłby istniejącą ofertę (kompleks Orlika, plac zabaw NIVEA, siłownia pod chmurką) rekreacyjną, z której chętnie i często korzystają mieszkańcy.
Teren przyszkolny posiada dodatkową zaletę w postaci ochrony w ciągu dnia, a także nadzór monitoringu w godzinach nocnych.
Infrastruktura sportowo-rekreacyjna istniejąca w bardzo bliskiej odległości od siebie pozwala dobrze wykorzystać czas wolny dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych i przyczynia się do rozwoju fizycznego zwłaszcza najmłodszych oraz uczniów długi czas w ciągu dnia spędzających w zamkniętym obiekcie podczas trwania nauki.


Wideo
Lokalizacja

ul. Mokra 28/34, Szkoła Podstawowa nr 3 (wewnętrzny dziedziniec szkoły)
Dla mieszkańców dostępny w godz. 14:30-21:30, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (w tym świąt). Teren będzie ogrodzony i zamykany na noc, całość monitorowana. Sobota-niedziela: 10:00-21:30.

Szacunkowy koszt realizacji

Przewidywany całkowity koszt projektu: 206 000 zł

Przygotowanie bezpiecznej nawierzchni (usunięcie i utylizacja istniejących płyt betonowych, wykonanie obrzeży, korytowanie nawierzchni wraz z uzupełnieniem jej piaskiem (pow. 22x20 m), wykonanie ścieżki z kostki brukowej, posadowienie ławek oraz kosza na śmieci)
Zakup infrastruktury (3 szt. ławek, 1 szt. kosz)
Wykonanie ogrodzenia (dł. 29,5 m, wy. 1,70 m wraz z bramą oraz zabezp. do wys. 2,70 m bocznej ściany wejścia do szkoły na dziedziniec)
Budowa statku - placu zabaw

Inne projekty