Komunikat:
8791 pabianiczan wzięło udział w głosowaniu w ramach V edycji budżetu obywatelskiego. To wynik o ponad 3000 większy względem poprzedniej edycji. 8475 osób zagłosowało przez Internet, a 316 drogą tradycyjną. Mieszkańcy wybrali 6 spośród 16 projektów.

„Dziecięca remiza” – aktywny plac zabaw ze strażackimi motywami

Punktów: 260
Numer projektu: 12 Plakat: POBIERZ
Opis

Budowa ogólnodostępnego placu zabaw - miejsca dziecięcych spotkań i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Motywy strażackie uruchomią wyobraźnię dzieci i pozwolą w pełni oddać się aktywnej zabawie, zaś profesjonalna konstrukcja zapewni im bezpieczeństwo. Lokalizacja i motyw przewodni nie jest przypadkowy, ponieważ plac zabaw znajdowałby się w pobliżu Pabianickiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziecięca remiza byłaby idealnym przystankiem podczas rodzinnych wycieczek rowerowych i pieszych, do których zachęca stale rozwijająca się infrastruktura w okolicy.

"Gdy dorosnę zostanę strażakiem" - to zdanie często słychać w szkolnych i przedszkolnych placówkach. Ten plac zabaw byłby doskonałym miejscem w dążeniu do spełniania dziecięcych marzeń

Wideo
Lokalizacja

ul. Polna 69 (działka nr 72/1 obręb 18)

Szacunkowy koszt realizacji

Przewidywany całkowity koszt projektu: 249 998 zł

Mapa do celów projektowych
Wyrównanie terenu
Nawierzchnia bezpieczna
Urządzenia do zabawy
Ogrodzenie
Furtka
Brama
Ławki parkowe z montażem
Kosz miejski z montażem
Regulamin placu zabaw z montażem

Inne projekty