Budowa boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, nożnej i tenisa

Numer projektu: Plakat: POBIERZ

Celem zadania jest wybudowanie boisko wielofunkcyjnego o wymiarach 22m x 42m w obrębie terenu SP Nr 3 przy obiekcie "Orlik". Konieczność budowy takiego boiska wynika z licznych sygnałów od użytkowników szkolnego kompleksu sportowego.
Mimo bogatej infrastruktury obiekt ten nie posiada miejsca, które umożliwiałoby grę w piłkę ręczną lub tenisa ziemnego. Proponowane przeze mnie boisko ze względu na zastosowanie sztucznej trawy o wysokości 15 mm pozwoli na uprawianie obu dyscyplin.
Obiekt "Orlik" zyska na atrakcyjności ponieważ oprócz turniejów koszykarskich, piłkarskich, siatkarskich będzie miał możliwość organizowania zawodów piłki ręcznej, która między innymi przez Klub "Pabiks" jest dyscypliną bardzo popularną w naszym mieście. Turnieje takie umożliwiłyby także propagowanie oraz szybsze odnajdywanie talentów w tej dyscyplinie co byłoby korzystne zarówno dla Klubu jak i dla miasta. Ze względu na wielofunkcyjność boisko pełniłoby również funkcję rekreacyjną umożliwiając zarówno młodszym jak i starszym użytkownikom relaks podczas amatorskiej gry w tenisa.
Kolejną korzyścią proponowanego przeze mnie zadania jest możliwość odciążenia głównego boiska z sztuczną trawą znajdującego się wewnątrz obiektu "Orlik". Obecnie większość terminów zarezerwowana jest dla młodych szkółek piłkarskich takich jak "Włókniarz" czy "SMS" uniemożliwiając w ten sposób dostęp dla amatorskich grup składających się z mieszkańców naszego miasta.
Boisko multifunkcyjne świetnie nadawałoby się również dla młodszych grup piłkarskich dzięki czemu zwolniłoby one miejsce na głównej płycie umożliwiając większą dostępność "Orlika" dla indywidualnych grup składających się z mieszkańców naszego miasta.

Szacunkowy koszt realizacji zadania: 199.677 zł

W tym m.in. koszty:
- prac ziemnych (wytyczenie, korytowanie, profilowanie),
- ułożenia obrzeży betonowych,
- podbudowy dynamicznej z kruszyw (warstwa 10 cm),
- wykonania nawierzchni z trawy syntetycznej o wysokości włosia 15 mm wraz z zasypaniem piaskiem kwarcowym i wklejeniem linii boisk,
- montażu tulei do słupków do tenisa oraz do bramek do piłki ręcznej,
- ogrodzenia panelowego 128 mb H = 4m z 1 furtką wraz z montażem
- zakup bramek.