Historia na murze Tramwajem przez Pabianice

Numer projektu: 017 Wnioskodawca: Aleksandra Stasiak Plakat: POBIERZ

Wiele miejsc w Pabianicach wymaga poprawienia walorów estetycznych. Mural nawiązujący swoją tematyką do historii miasta, pozwoli ożywić jedno z takich miejsc. Proponujemy pokrycie muralem reprezentujący wysoki poziom artystyczny, ściany szczytowej (od strony ul. Warszawskiej) kamienicy znajdującej się przy ul. Bóźniczniej 1. Jego obecność sprawi, że okolica stanie się charakterystyczna i atrakcyjna. Tego typu działania są coraz bardziej popularne. W wielu miejscach na świecie stają się elementem charakterystycznym dla danego miasta. Kamienica, o której mowa znajduje się przy głównej ulicy Pabianic, przez którą przebiega linia tramwajowa licząca 117 lat, która zostałaby uwieczniona na elewacji zewnętrznej kamienicy.

Projekt muralu o powierzchni 90 m.kw.: 1000 zł
Wykonanie: 18000 zł