Komunikat:
8791 pabianiczan wzięło udział w głosowaniu w ramach V edycji budżetu obywatelskiego. To wynik o ponad 3000 większy względem poprzedniej edycji. 8475 osób zagłosowało przez Internet, a 316 drogą tradycyjną. Mieszkańcy wybrali 6 spośród 16 projektów.

Książka musi być!

Punktów: 216
Numer projektu: Plakat: POBIERZ
Opis

Celem projektu „Książka musi być!” jest zakup nowości wydawniczych do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach.

Biblioteka to miejsce odwiedzane dziennie przez setki osób, które wypożyczają książki oraz korzystają z proponowanych przez tę instytucję form kulturalno-oświatowych. Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna to miejsce, w którym uczniowie zaopatrują się w lektury szkolne, których ilość, mimo naszych starań, jest niewystarczająca.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich koło w Pabianicach dostrzega potrzebę uatrakcyjnienia oferty bibliotecznej o nowe tytuły. Zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego książki zostaną wpisane do księgozbioru działających na terenie miasta filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach i znajdzie się w nich informacja, że są one pozyskane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Korzystać z książek mógłby każdy mieszkaniec miasta, ponieważ księgozbiór Biblioteki jest ogólnodostępny i bezpłatny. Podczas zakupu nowości w pierwszej kolejności brane będą pod uwagę propozycje czytelników.

Czytanie to przyjemna i przynosząca korzyści forma spędzania czasu wolnego, dlatego mamy nadzieję, że nasz projekt zapewni pabianiczanom dostęp do bogatej i różnorodnej oferty książek.

Wideo
Lokalizacja


Szacunkowy koszt realizacji

Szacunkowy koszt realizacji zadania: 30.000 zł

Inne projekty