Ogólnodostępne defibrylatory AED W przestrzeni Pabianic

PROJEKT ZWYCIĘSKI
Punktów: 1970
Numer projektu: 025 Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Pabianicach Plakat: POBIERZ
Opis

Program publicznego dostępu do automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED realizuje trzy cele główne.

Cele główne:

Podniesienie standardu bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców.

Budowanie i wzmacnianie relacji społecznych mieszkańców z samorządem oraz wspieranie świadomej i aktywnej postawy odpowiedzialności obywatelskiej.

Budowanie i wzmacnianie wizerunku samorządu jako nowoczesnego, przyjaznego i spełniającego światowe standardy bezpieczeństwa.

Program realizuje cele główne poprzez następujące inicjatywy:
SIEĆ AED - zainstalowanie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w miejscach publicznych umożliwiające wszystkim osobom potrzebującym skorzystanie z urządzeń w krótkim czasie.

SZKOLENIA - budowa kompetencji z zakresu udzielania pierwszej pomocy (RKO AED) wśród mieszkańców i pracowników instytucji publicznych. Dzięki nim i sieci AED ludzie Ci będą zdolni nieść szybką i skuteczną pomoc przedmedyczną, zanim na miejsce zdarzenia przybędzie Zespół Ratownictwa Medycznego.

ZARZĄDZANIE ONLINE - stworzenie systemu zdalnego zarządzania i monitorowania sieci AED za pomocą sieci.

KOMUNIKACJA – przygotowanie kampanii informującej opinię publiczną o wdrożonym programie, jego pozytywnym wpływie na bezpieczeństwo i wartość społeczną oraz marketingową projektu.

Urządzenia znajdowałby się w kapsułach pozwalających na używanie AED niezależnie od warunków pogodowych dostępne 24 godziny na dobę 365 dni w roku wraz z kluczem pediatrycznym (udzielanie pomocy dzieciom). Obok Kapsuł znajdowałby się tablice informacyjne - instrukcja udzielania pomocy. W projekcie uwzględniono również wyposażenie OSP Pabianice w AED wraz z kluczem pediatrycznym i torbą do transportu, ale także cykl szkoleń oraz kampanię promocyjną.

Lokalizacja

Np.: Park Słowackiego, Bulwary Kruschego, Lewityn, okolice dworca PKP, Urząd Miejski, Boisko PTC, Boisko Włókniarz, OSP Pabianice.


Szacunkowy koszt realizacji

AED Automatyczny defibrylator spełniający minimum normę IP55 z minimum 8 letnią gwarancją na urządzenie, odporny na upadki z minimum 1,21 m w zestawie z baterią, jedną parą elektrod i torbą transportową - 4 sztuki: 25800 zł
Klucz pediatryczny wielokrotnego użytku - 4 sztuki: 1430 zł
Kapsuła + oznakowanie (montaż zewnętrzny) - 3 sztuki: 5550 zł
Szkolenie Instruktażowe z obsługi AED dla grupy 12 osób - 8 sztuk: 4000 zł
Kampania informacyjno-reklamowa: 2000 zł
Moduł pozwalający na całkowicie zdalne zarządzanie siecią defibrylatorów (3 sztuki) i kontrolę ich stanu z poziomu platformy, koszt wymiany akcesoriów eksploatacyjnych w ramach abonamentu (cena abonamentu na 3 lata 8800 zł, rocznie tj. ok. 2933,33 zł): 8800 zł

Suma : 47580 zł 


Inne projekty