Poprawa infrastruktury PTC Pabianice - budowa trybuny stadionu

Numer projektu: 004 Wnioskodawca: Pabianickie Towarzystwo Cyklistów Plakat: POBIERZ

Głównym celem inwestycji jest dalsza modernizacja obiektu PTC Pabianice przy ul. Sempołowskiej 6. Korzystając z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego zmodernizowaliśmy boisko dla najmłodszych, jesteśmy w trakcie wymiany oświetlenia, a w kolejnym roku, chcielibyśmy wybudować trybunę sportową na głównym boisku naszego klubu. Budowa trybuny jest koniecznością ponieważ obecna jest bardzo zniszczona może spowodować, że nie otrzymamy licencji na grę w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto chcemy by nasz obiekt, który jest cały czas otwarty dla mieszkańców, był dla nich miejscem atrakcyjnym do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Wielu pabianiczan przychodzących na nasz stadion pyta „kiedy zrobicie coś trybunami???”. Tak naprawdę to sami mieszkańcy spowodowali, że postanowiliśmy przyśpieszyć decyzję o budowie trybuny. Nowoczesna wyremontowana trybuna będzie również wizytówką naszego miasta. W Pabianicach nie ma obiektu sportowego, którym można się pochwalić w ościennych miejscowościach i wszystkie nasze prace prowadzone wraz z Urzędem Miejskim w ramach budżetu obywatelskiego mają na celu, aby taki obiekt powstał. Budowa trybuny na naszym obiekcie ma przede wszystkim wymiar ogólno-społeczny. Poza aspektami wymienionym powyżej, nowa trybuna pozwoli zachęcić młodych pabianiczan do aktywnego uprawiania sportu, którzy będą dumni nie tylko z tego, że grają w jednym z najstarszych klubów w Polsce ale również z tego, że ich obiekt jest estetyczny i pozwala na profesjonalne uprawianie ich ukochanej dyscypliny sportu.

Ul. Sempołowskiej Stefani 6, 95-200 Pabianice.

Budowa trybuny centralnej (projekt budowlany, badania geotechniczne, zakup trybun - siedziska o wysokości 36 cm - wraz z montażem umieszczonych na wylewce monolitycznej lub prefabrykacie betonowym, prace ogólnobudowlane)

Suma: 200000 zł